O násPetr Černý, kominík (?)Anděl & Ďábel (2009)Erupce vášně (2009)
Logr (2008)Na dně šuplíku (2007)Gorila: Příběh Opičí (2005)Pár Pařmenů (2004)

O filmu Na dně šuplíku
aneb jak je to se Záhadou zámku Bucastillo


INFOBOX
Režie: Ondřej Svoboda
Scénář: Ondřej Svoboda, Vít Strádal, Jan Staňa
Asistenti režie: Jan Novobilský, Jan Staňa, Vít Strádal, Jiří Philipp
Hudba a zvuk: Jiří Philipp

Žánr: drama/komedie/mystifikace
Stopáž: 67 minut
Rok výroby: 2007

Hrají: Jan Novobilský, Ondřej Svoboda, Jan Staňa, Vít Strádal, Vladimír Blahož, Robert Jarušek
Plakát: Zde

Na dně šuplíku je mystifikace, čili podvod. Na druhou stranu podvodem můžeme přeci nazvat každý film, jen je to u některých patrnější než u těch druhých... Rozhodli jsme se pro tento žánr právě proto, že není zas tak běžný. Nepravdivých dokumentů je u nás poskrovnu a my rádi zkoušíme nové věci. Jako jeho náplň nám posloužil právě horor, jakožto zástupce žánrů hojně využívaných (pravda, ne u nás:)), což nám přišlo jako milý paradox. Je třeba říci, že jsme s myšlenkou mystifikace počítali od samého začátku a tímto bychom také chtěli zamezit dohadům o tom, zda jsme se k tématu uchýlili až poté, co nám natáčení Záhady „vybouchlo“.

Věděli jsme, že bude třeba vymyslet rámcovou kostru onoho hororu a natočit z něj vybrané úryvky. Stejně tak bylo třeba počítat s tím, že budeme muset každý „zahrát“ sám sebe, což může být problém (pohrávali jsme si s myšlenkou, že bychom si role v Na dně šuplíku mezi sebou různě pomíchali :). Práce se scénářem byla složitá v tom směru, že se postavy musely vyjadřovat přirozeně a tak jsme často využívali improvizace.

Co jsme potřebovali zapojit do „příběhu“ byla postava z vnějšku. Jakýsi element zrady, lásky, ale hlavně ZRADY! Zde nám posloužil Glum - fiktivní postava hackera a autora filmu. Bylo třeba ho zapojit v rámci realističnosti....velice mile nás překvapilo, že mnozí z vás na tuto naši „hru“ přistoupilo a nechalo se unést veškerým děním okolo onoho „tajemného“ Gluma.... Na závěr je třeba říci, že ne všechno v dokumentu je pravda, ale ne všechno je lež ;-)

....lež, máš krátké nohy...

Víťa