O násPetr Černý, kominík (?)Anděl & Ďábel (2009)Erupce vášně (2009)
Logr (2008)Na dně šuplíku (2007)Gorila: Příběh Opičí (2005)Pár Pařmenů (2004)

FAQ - Často Kladené Dotazy

Pokud máte otázku (která souvisí s PP a není úplně debilní) a ještě tady není, pošlete ji Vítkovi.


1. Páni, já sem první, ještě nikdy sem první nebyl. To mi doma neuvěří!! No nic, tak ten dotaz: zajímalo by mě proč jsou ve zvukovém záznamu takové skoky (drobný šum/úplné ticho)

Je to proto, že jsme při dabingu používali 2 různé mikráky. 1. celkem kvalitní a 2. úplný zmetek (ten zmetek, hlavně na začátku, dělá bordel). Ještě jedna varianta když jsem při dabingu po větě přidali nějaké nevhodně zachroptění, či co, tak se to vymazalo a nahradilo „mezerou“, ta je bez jakéhokoliv šumu.


2. Když už se bavíme o zvuku... když se na to dívám se sluchátkama, tak slyším místy nějaké rádio, snad arabské nebo co.

Píši jedna za pozornost. Přihlas se o věcnou cenu. Onen kvalitnější mikrofon, občas vážně nějaké rádio chytal, ale nikdy jsme nepřišli na to jaké. S tou cenou jsem kecal.


3. Bude pokračování???

Nebude, a to hned z několika důvodů - jednak by už nám to nemuelo úplně projít, co se týče autorských práv a co je ještě mnohem důležitější, nyní se věnujeme hranému filmu a dabing by pro nás byl jen krokem zpátky. Avšak nevylučuji, že se nám někdy bude chtít zase něco nadabovat, ale rozhodně by to nebyl Pán Prstenů.


4. Jeden z jednodušších dotazů. Kolik vám vlastně bylo, když jste to dělali?

Vesměs 15


5. A odkud vlastně jste?

jsme z Ostravy, konkrétněji - někdo z centra, někdo z Petřkovic
(nechce se mio to počítat zas tak konkrétně)


6. Jak vlastně vypadá trik se špičatým kloboukem?

Trik se špičatým kloboukem vypadá úplně normálně jako každý jiný trik s kloboukem. Specifická vlastnost špičatého klobouku je právě jeho špičatost, a proto trik s tímto kloboukem prováděný můžeme směle nazvat Trik se špičatým kloboukem. 


7. Myslíte si taky že Bobromil je nejlépe nadabovaná postava? Já myslím, že je nelepší a miluju jeho zvučný a vzrušující hlas. Zní mi tak citlivě a příjemně!!

Ano myslím si to samé. „Bobromilovi“ vděčíme za úspěch. Je nejlepší a tečka. 
(pozn. odpovídal V. S.)


8. Jaký je smysl života a jak to souvisí s vaším filmem?

Řekněme, že film Pár pařmenů jednoduše shrnuje všechna moudra, na které lidstvo během své dlouhé existence přišlo. Je vědecky dokázáno, že po jednom shlédnutí tohoto filmu nárazově vzroste IQ jedince o celých -11,3 bodů(!). Tak abych to shrnul: Neberte život moc vážně, stejně z něho nevyváznete živí...


9. Zajímalo by mě, kdo ve skutečnosti dabuje Smradupána a jak jste upravili hlas?

Ve skutečnosti dabuje Smradupána, jak je již uvedeno v titulcích, Taťka Šmoula. Dalo nám skutečně velkou práci přemluvit ho k tomu, protože jeho diář, stejně jako diáře jiných slavný hvězd, je zcela zaplněn a ž po rok 2013. Jenom díky nešťastnému úmrtí princezny Diany se vytvořilo patnácti minutové okno, v němž jsme natočili všechny potřebné scény. Tím pádem, odpadá odpověď na to jak jsme onen hlas upravovali. Všechny ostatní úpravy hlasů byly prováděny v programu Cooledit Pro 2.0


10. Mohl bys mi sdělit (není-li to vojenské tajemství), jaký program jste použili na titulky a na vkládání vašeho upraveného zvuku přes originál?

Po rozmluvě s generálem jsme se shodlis na tom, že tuto informaci si můžeme dovolit vypustit do éteru. Byl použit program Pinnacle Studio 8.1 SE, ale dnes je to jeden z nejprimitivnějších programů na stříhání videa a je celkem na nic. Můžu doporučit program Ulead Media Studio(Tím jsme dělali ty krátké animace). Zvuk jsme vkládali a upravovali pomocí Cool Edit Pro 2.0 - je fakt super a dá se tam i vložit video, takže to potom není žádný problém.


11. Vaše animace typu Neo vs. Jedi, Saberstyle, Moonwalk apod. jsou perfect. Kdo je autorem?

Autorem Neo vs. Jedi je Ondra a Víťa, kameřila Lenka;

Hrající si děti Tomík, Víťa, kameřil Vláďa

Saberstyle, myš, kostka, dělal Vláďa, Moonwalk dělal Ondra;


12. Kdo daboval vrátnýho Jindru v Hůrce (toho později rozdrcenýho bigbíťákama)?

Ve skutečnosti byla role vrátného mnohem delší. Vrátný měl totiž doprovázet pařmeny až do Naadoru, jenže se při natáčení stala nehoda. Na chudáka vrátného spadly dveře a přes ně se přehnala banda neukázněných herců, kteří zrovna spěchali na oběd. Z důvodu velké finanční zátěže na případné plastiky, které by bylo nutno provést po opětovném nafouknutí hrdiny, se produkce rozhodla, že roli vrátného vyškrtne a ponechá ve filmu onu nehodu (když už je stála tolik peněz za filmový pásek). Proto se také nedozvíme v závěru, že vrátný je vlastně Paragonův bratr, což vysvětluje jejich více/méně podobný hlas a tedy i dabéra (Ondra)


13. Ahoj. Chtěla bych se jen zeptat proč vlastně Fritol v Páru pařmenů neposlouchá metal. Mě samotnou by to ani nezajímalo, ale kamarádka to má docela ráda, a tak se cítila dotčená, když se tu smutnou zprávu dozvěděla.

Vyřiď kamarádce, že....
Fritol je totiž od přírody slaboch. nesnáší sílu a agresi metalových textů a zkreslený zvuk kytar (tak typický pro onen metal). Při každém jeho poslechu se cítí stísněně, svraští se mu čelo a vypoulí oči. Ani jeho homosexuální společník Slim mu v tomto problému není schopen pomoci. Sám má problém se zvládáním své dlouho skrývané touhy. Fritolův primární cíl tedy není metalový koncert, ale pouhá možnost opustit noru a vzdálit se z vlivu svého strýce trpícího fetišistickou láskou ke kulatým předmětům.

"Co je skryto mezi řádky"
- aneb
"víme to, ale nemluví se o tom"